MIŁOŚĆ

Gdyby  miłość potrafiła mówić..
Powiedziałaby nie bój się jestem przy Tobie. Zrób to… będę Cię wspierać. Odważ się.. zawsze Cię ochronię.. nie płacz.. pocieszę Cię.
Postaraj się… będę z ciebie dumna. Przytul się… przy mnie zawsze będzie najbezpieczniej….

Gdyby miłość potrafiła dotknąć..
Dotknełaby czułe najdelikatniej po Twojej słodkiej buzi budząc Cię rano. Pogłaskałaby obolałą nóżkę po upadku.. trzymałaby za rękę w ciemnej uliczce…. pomasowałaby bolący brzuszek dając ukojenie. Ogrzałaby w ramionach w chłodny wieczór.

Gdyby miłość potrafiła całować…
Wieczorem bez jej pocałunku nie przyszedłby sen. Pocałunek na pożegnanie odganiałby smutki , a na powitanie przynosiłby szczęście i spokój… Pocałunek bolącego palca złagodziłby ból.

Gdyby miłość potrafiła słuchać..
Usłyszałaby Twój płacz zawsze i wszędzie. Usłyszałaby Twój radosny śmiech podczas zabawy i wołanie z daleka.. rozpoznałaby Twój głos wśród wielu innych głosów.

Gdyby miłość widziała..
Najpiękniejszym dzieckiem na całym świecie byłbyś dla niej Ty. Uśmiech żadnego innego dziecka nie cieszyłby ją tak jak Twój. Najpiękniejsze rysunki byłyby tylko Twoje nawet gdy na białej kartce widniałoby nieporadnie namalowane kółko…

Gdyby miłość potrafiła przebaczać…
Wystarczyłoby Twoje przepraszam i złość poszłaby w niepamięć.

Gdyby miłość potrafiła się modlić..
Klękałaby co wieczór prosząc Boga o zdrowie i szczęście dla Ciebie.

Gdyby miłość była człowiekiem. Miałaby na imię MAMA

4 komentarze do “MIŁOŚĆ

  1. wzruszyłam się ..przepięknie napisane. ja pisze blog o osobie niepełnosprawnej intelektualnie, która jest sama z mamą …ta miłość jest jak ocean.A biedne dziecko czuje to , wie, a nie potrafi tego powiedzieć…to jest okropne i dla niej i dla matki. Zapraszam do poczytania.http://uposledzona.blogujaca.pl/ a tego bloga dodaje do polecanych bo jestem nim zauroczona:)

Komentarze są wyłączone.